Brandýský Matýsek o.s., centrum rodin je nezisková organizace zaměřená nejen na podporu rodičů s dětmi.

Centrum rodin Brandýský Matýsek o.s. existuje pod tímto názvem 7 let, navázali jsme na práci našeho předchůdce Brandýského mateřského centra, které působilo od roku 1995. Pro rodiče s dětmi zde vzniká program a podpora 17 let.

Naše cíle dle platných stanov: vzdělávání rodičů a dětí, vedení herny pro rodiče s dětmi, podpora rodin, vedení jednorázových aktivit, služby péče o děti, apod.

1. Naše zkušenosti v oblasti vzdělávání:

V minulých letech jsme zajišťovali školení vzdělávání a poradenství v oblastech pracovního práva, personální, sociální, psych.a fin.poradenství. Níže uvádíme příklady některých realizovaných projektů:

A) „Chci práci i rodinu“ – projekt pro zaměstnavatele a rodiče (služby péče o děti, pracovně-právní poradenství pro rodiče a zaměstnavatele, konference s aktuálními tématy pro zaměstnavatele v oblasti slaďování rodinného a pracovního života)

B) Projekt „O krok dál“ na podporu zvyšování rodičovských kompetencí,  podporován dotací MSPV

C) Projekt Zdravý úsměv - vzdělávání rodičů v mateřských centrech v SČ kraji v oboru dentální hygieny

D) Projekt Ambasadorky - vzdělávání rodičů v našem mateřském centru v oboru výživového poradenství

E) Organizačně jsme zajišťovali kurzy jiných vzdělávacích institucí např.kurz Respektovat a být respektován, dále hlídání dětí po dobu dvou 4měs.tréninkových programů pro pečující osoby, společnosti Alfa Human Service (projekt podpořený ESF), projekt na podporu a rozvoj podnikání - Centrum pro podnikání

F) Semináře na témata soc.poradenství Úřad práce Praha-Východ, Slaďování rod.a prac.života- Genders Studies, přednášky psychologa na témata spojená s návratem do zaměstnání po RD, nástup dětí do mateřských škol, organizace času v práci, apod.

G) Finanční poradenství - Občanská poradna Nymburk

2. Naše zkušenosti v oblasti Služeb péče o děti:

Organizujeme miniškoličku pro děti od 2-4 let, aneb Hrajeme si na školku. Provozujeme krátkodobé hlídání dětí. Provozujeme školku dofinancovanou městem Brandýs nad Labem – Stará Boleslav skupina „Slůňata“ a skupinu „Lvíčata“ financovanou Evropským sociálním fondem (v rámci projektu „Chci práci i rodinu“

 

Jednatelky Brandýského Matýska o.s.:

Ing. Iva Filípková

Barbora Roušarová

Ing. Věra Severinová

více informací naleznete na internetových stránkách www.brandyskymatysek.cz

 

 


Kontakt

Brandýský Matýsek o.s.

Zahradnická 1723/ A
Brandýs nad Labem
250 01


Foltanovičová - 775 477 001
Roušarová - 774 842 464